OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA LIBEREC
PROVOZNÍ DOBA
PO - PÁ 8.00 - 16.00

Tiskové zprávy HK ČR

Komentář V. Dlouhého: Dnešní vládní schválení splátkového moratoria vítáme. Systém se tak pro všechny zpřehlední

01. 04. 2020

Dnešní rozhodnutí vlády o odkladu splátek hypoték, firemních nebo spotřebitelských úvěrů je dalším z pozitivních kroků státu, jak občanům i podnikatelům ulevit v současné koronavirové krizi. Je to další opatření, které mnoha firmám vylepší jejich nyní těžce zkoušené cash flow. Nepochybně dobrou zprávou je i fakt, že ministerstvo financí opatření nezavádí plošně, ale pouze pro ty, kteří o odložení splátek sami požádají.

Více

Neposílejte zaměstnance na úřady práce, je tu alternativa. Hospodářská komora spouští celostátní projekt Zachraň práci!

31. 03. 2020

Hospodářská komora vyzývá zaměstnavatele, aby se zapojili do celostátního projektu Zachraň práci! Umožní jim místo propouštění zaměstnanců je dočasně přidělit jinému zaměstnavateli. První poptávky a nabídky zaměstnavatelů dispečeři dnes začali přijímat na bezplatné lince 800 222 121, zpřístupněna jim je aplikace WorkLinks.com.

Více

Vladimír Dlouhý: Rozhodnutí vlády o kompenzaci mezd považuji za rozumný kompromis

31. 03. 2020

Konkrétní parametry pro podporu podnikatelů, které po dnešním jednání představila vláda, v mnohém odráží požadavky podnikatelů a Hospodářské komory. Firmy tak mj. konečně dostávají do ruky finální podobu programu Antivirus, který ministerstvo práce a sociálních věcí přeskupilo do dvou základních režimů. Jsem rád, že poté, co podnikatelé více než týden netrpělivě čekali na detaily ohledně kurzarbeitu, vláda konečně sdělila jasné stanovisko, a firmy tak alespoň rámcově mohou připravovat finanční plány pro další týdny a měsíce.

Více

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý navrhuje v programu Antivirus tři úpravy

30. 03. 2020

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová má dnes – po týdnu od schválení vládou – představit parametry programu Antivirus, podle něhož se vybraní zaměstnavatelé budou o náklady na náhrady mezd společně dělit se státem. Hospodářská komora již minulý týden uplatnila několik zásadních připomínek.

Více

Vladimír Dlouhý: Podnikatelům stále chybí konkrétní informace, jak mohou získat pomoc od státu

30. 03. 2020

Zaměstnavatelé a živnostníci oceňují podporu, kterou jim slíbila vláda v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru. Stále však chybí konkrétní informace, za jakých podmínek a kdy budou mít na ni nárok. Tyto informace totiž úřady zatím nezveřejnily, žádosti tedy ani nezačaly přijímat.

Více

Hospodářská komora už vyřídila 1 400 dotazů podnikatelů

27. 03. 2020

Jak požádat stát o finanční podporu, jaké jsou parametry náhrad mezd pro zaměstnance, nebo kde požádat o bezúročně úvěry. To jsou nejčastější dotazy a podněty podnikatelů, které denně vyřizuje Hospodářská komora v rámci svých služeb pro firmy v době koronavirové krize. Za posledních 14 dní Komora přijala na 1 400 dotazů podnikatelské veřejnosti, které zodpovídá legislativní tým Hospodářské komory, zástupci začleněných společenstev i externí právní týmy.

Více

Hospodářská komora: Znepokojuje nás snaha vlády komplikovat legitimní nároky podnikatelů na náhradu škody

26. 03. 2020

Hospodářská komora je znepokojena požadavkem státu, podle něhož zaměstnavatel, pokud chce čerpat podporu státu na náhradu mezd (mj. kurzarbeit), musí už při podání žádosti souhlasit, že se automaticky vzdává práva domáhat se případné další náhrady škod v souvislosti s poskytováním náhrad mzdy, které mu vládním opatřením proti šíření koronaviru vznikly. 

Více

Hospodářská komora: Odvody DPH z nezaplacených faktur mohou být v době krize pro některé firmy ranou z milosti

26. 03. 2020

I v době, kdy čeští podnikatelé kvůli koronaviru balancují na hraně existence, musí plnit své povinnosti vůči státu. Ten by měl proto situaci firmám co nejvíce ulehčit a mj. zrušit povinnost odvádět DPH z neproplacených faktur. Hospodářská komora proto vládě navrhuje zavedení tvz. hotovostního principu odvádění daně z přidané hodnoty, která počítá s platbami DPH jen za skutečně proplacené faktury. Tento návrh je také jedním z opatření Hospodářské komory, kterými chce Komora firmám pomoci v době koronavirové epidemie (seznam požadavků ZDE).

Více

Vracíme se do divadla! Jsme s vámi – buďte s námi! Online již tento pátek

26. 03. 2020

BAVÍME – SPOJUJEME – PODPORUJEME
DIVADLO POMÁHÁ SPOLEČNĚ S PODNIKATELI

Více

Vladimír Dlouhý: Potřebujeme přesně pravý opak toho, co navrhuje pan Souček – potřebujeme, aby všechny výroby, které budou mít jen trochu odbyt, aby dále pracovaly

22. 03. 2020

Výzvu odborového svazu KOVO k úplnému zastavení veškeré výroby kromě nezbytné považuji za velmi nešťastnou. Nabádat při tom manažery, aby se vzdali odměn, a společnosti, aby se vzdaly zisků, pro ochranu zdraví a života zaměstnanců, je pak nevkusně populistické a na hraně zdravého rozumu.

Více
Načíst další

Kam dál?

 • Aktuality
 • Události
 • Kde nás najdete?

  kde
  Mrštíkova 399/2a
  460 07 Liberec (Areál Werk)
  GPS 50.762662,15.051439

  Kontakty

  contact
  +420 485 100 148
  [email protected]
  ID dat. schr.: ppeachf
  IČ: 48289027
  DIČ: CZ48289027

  Podrobné kontakty