OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA LIBEREC
PROVOZNÍ DOBA
PO - PÁ 8.00 - 16.00

thumb

Společně pro Ukrajinu / Wspólnie dla Ukrainy

22. 09. 2022

Hlavním cílem projektu je koordinace integrace válečných uprchlíků, výměna dobrých i špatných zkušeností mezi institucemi, které se zabývají touto problematikou. Dalším cílem projektu je vytvoření asistenčních míst na obou stranách hranice, které pomohou uprchlíkům nejen s hledáním práce na obou stranách hranice k čemuž by měla sloužit tzv. burza práce, možností výuky obou jazyků, ale také s umístěním jejich dětí do škol a školských zařízení.

Partner projektu Okresní hospodářská komora Liberec realizuje v rámci tohoto projektu v Libereckém kraji  INTEGRAČNÍ SEMINÁŘE pro uprchlíky z Ukrajiny s dočasnou ochranou. Základními tématy jsou například život v České republice, zaměstnání, legislativa, podnikání, školství, zvládání stresu a další.

Obsah seminářů přizpůsobujeme požadavkům a zájmům účastníků.

Zde jsou pozvánky na jednotlivé semináře v ukrajinském jazyce chronologicky seřazené:

KRR_rollup_akcept

Leták_seminar_1_UA

Leták_seminar_2_UA

Leták_seminar_3_UA

Leták_seminar_4_UA

Leták_seminar_5_UA

Leták_seminar_6_UA

Leták_seminar_7_UA

Leták_seminar_8_UA

Leták_seminar_9_UA

Leták_seminar_10_UA

Leták_seminar_11_UA

Leták_seminar_12_UA

Leták_seminar_13_UA

Leták_seminar_14_UA

Leták_seminar_15_UA

Letak_seminar_16_UA

Více informací a registrace na semináře: info@ohkliberec.cz  (v ukrajinském, ruském, českém nebo anglickém jazyce)

Більше інформації та реєстрація на семінари: info@ohkliberec.cz (українською, російською, чеською або англійською мовами)

Więcej informacji i rejestracja na seminaria: info@ohkliberec.cz (w języku ukraińskim, rosyjskim, czeskim lub angielskim)

Głównym celem projektu jest koordynacja integracji uchodźców wojennych. Wymiana informacji na temat dobrych i złych praktyk między instytucjami zajmującymi się tą problematyką. Kolejnym celem projektu jest stworzenie punktów pomocy po obu stronach granicy, które pomogą uchodźcom nie tylko znaleźć pracę po obu stronach granicy w czym ma pomóc giełda pracy, ale także możliwość nauki języka, znalezienie miejsca dla dzieci w szkołach.

Partner projektu, Powiatowa Izba Gospodarcza Liberec w ramach projektu realizuje SEMINARIA INTEGRACYJNE dla uchodźców z Ukrainy przebywających w kraju libereckim objętych tymczasową ochroną. Podstawowe tematy obejmują życie w Czechach, zatrudnienie, ustawodawstwo, prowadzenie działalności gospodarczej, edukację, radzenie sobie ze stresem i inne.

Treść seminariów dostosowujemy do wymagań i zainteresowań uczestników.

KRR_rollup_akcept

 

Více
thumb

Objev skryté skvosty / Odkryj ukryte klejnoty

09. 08. 2022

Projekt řeší nízkou návštěvnost méně exponovaných a turisticky zajímavých míst (SKRYTÝCH SKVOSTŮ), nacházejících se v blízkosti více exponovaných lokalit v české a polské části Euroregionu Nisa, pomocí systémových koncepčních a marketingových opatření.

Cílem je rozšířit povědomí o turisticky dosud neobjevených, ale i zapomenutých místech a tím zvýšit jejich návštěvnost.

Projekt zajmuje się niską odwiedzalnością mniej eksponowanych i interesujących pod względem turystycznym miejsc (UKRYTYCH KLEJNOTÓW), znajdujących się w pobliżu bardziej eksponowanych lokalizacji w czeskiej i polskiej części Euroregionu Nysa, poprzez działania systemowe, koncepcyjne i marketingowe.

Celem jest zwiększenie świadomości o nieodkrytych dotąd dla turystyki oraz zapomnianych przez nią miejscach i poprzez to zwiększenie ich odwiedzalności.

Více
thumb

KOMPETENCE 4.0 / KOMPETENCJE 4.0

23. 07. 2020

Představení projektu

Projekt se zaměřuje na zlepšení postavení absolventů středních škol na trhu práce v česko-polském příhraničí v souvislosti s nutností posilování nově vzniklých kompetencí, které přináší nástup Průmyslu 4.0. Projekt podpoří 1230 žáků středních škol a jejich pedagogů. Bude realizováno 91 školních fiktivních firem a 11 multimediálních učeben.


Prezentacja projektu

Projekt jest ukierunkowany na poprawę sytuacji absolwentów szkół średnich na rynku pracy na pograniczu czesko-polskim w związku z koniecznością wzmacniania nowo powstałych kompetencji związanych z nadejściem Przemysłu 4.0. Projekt wesprze 1230 uczniów szkół średnich i ich nauczycieli. Zrealizowanych będzie 91 szkolnych fikcyjnych firm i 11 pracowni multimedialnych.

Více
thumb

Kaleidoskop podnikového vzdělávání II

04. 02. 2020

Název projektu: Kaleidoskop podnikového vzdělávání II

Číslo projektu: CZ.03.1.52/0.0/0.0/19_110/0010812

Období realizace projektu: 01.06.2019 – 30.06.2023

Název operačního programu: Zaměstnanost

Financování projektu: Projekt je financován z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR.

Cílová skupina: Zaměstnanci členských firem Okresní hospodářské komory Liberec

Projekt se zabývá dalším profesním vzděláváním zaměstnanců členských firem Okresní hospodářské komory Liberec s cílem zvýšit úroveň jejich znalostí, dovedností a kompetencí v souladu s požadavky trhu práce.

Oblasti vzdělání:

  • Měkké a manažerské dovednosti
  • Jazykové vzdělávání
  • Obecné IT
  • Specializované IT
  • Účetní, ekonomické a právní kurzy
  • Technické a jiné odborné vzdělávání

Možnost distančního a kombinovaného online vzdělávaní až do konce projektu. Dle rozhodnutí MPSV z února 2022 byl projekt prodloužen do 30.06.2023.

Pro více informací o projektu, prosím, kontaktujte projektovou manažerku Lenku Konieckou, mail: koniecka@ohkliberec.cz tel.: +420 702 156 444.

 

Více

Rozvoj žákovských kompetencí v hotelnictví a cestovním ruchu pro Evropu

21. 11. 2018

Žadatel:

Okresní hospodářská komora Liberec,

Rumunská 655/9,

460 06  Liberec 6

Projekt:

Název: Rozvoj žákovských kompetencí v hotelnictví a cestovním ruchu pro Evropu

Registrační číslo projektu : CZ.1.07/1.1.09/02.0049

Období realizace projektu : 5. 10. 2009 – 30. 6. 2012

Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Název prioritní osy: Počáteční vzdělávání

Název oblasti podpory: Zvyšování kvality ve vzdělávání

Obsah projektu:

Obsahem projektu je přizpůsobení školních vzdělávacích programů (ŠVP) současným požadavkům na absolventy partnerských středních škol se studijními obory cestovního ruchu a hotelnictví. V pěti modulech bude definována kvalifikační úroveň pro vedoucí pracovníky v oblasti cestovního ruchu a hotelnictví. Žáci touto inovací získají možnost ucházet se na konci studia o mezinárodní diplom.

Projekt zahrnuje kvalitní přípravu a zaškolení pracovníků škol pro výuku a praxi žáků. Zásadním přínosem projektu bude rozvoj znalostí, dovedností a schopností absolventů požadovaných trhem práce pro výkon profese na úrovni středního managementu ve zmíněných oborech. Absolventům škol projekt umožní lepší uplatnění na trhu práce a přinese větší možnosti pro práci v zemích EUa tím získání cenných zkušeností pro uplatnění na trhu práce v ČR. Ověření získaných kompetencí proběhne formou odborných praxí a testů.

Náplní projektu je také partnerství, spolupráce škol a podpora pedagogů zapojených do inovace ŠVP.

 

Cíl projektu:

Cílem projektu je inovace školních vzdělávacích programů partnerských škol zaměřených na gastronomii a cestovní ruch. Inovace spočívá v začlenění nových výukových materiálů do materiálů stávajících. Nové materiály se zaměřují na aktuální témata, jejich větší provázanost jakožto i na získávání zkušeností v rámci praktické výuky. Takto inovované školní vzdělávací programy připraví své absolventy kvalitněji na uplatnění na trhu práce, umožní jim konkurenceschopnější pozici na trhu práce Evropské unie. Nová podoba školních vzdělávacích programů je zaměřena také na vytvoření kompetencí pro zastávání funkcí středního managementu v oblasti gastronomie a cestovního ruchu. Smyslem projektu je také vytvoření partnerství mezi zúčastněnými školami, výměna zkušeností a podpora vzájemné spolupráce a komunikace pedagogů.

Cíle:

  • zavádění vyučovacích metod, organizačních forem a výukových činností včetně tvorby modulových výukových programů s důrazem na mezipředmětové vazby, které vedou k rozvoji klíčových kompetencí
  • podpora škol v oblasti ověřování klíčových kompetencí žáků za účelem zvyšování kvality vzdělávání – ověřování kompetencí prostřednictvím realizací inovovaných odborných prax
  • rozvoj partnerství a síťování – partnerství, spolupráce a výměna zkušeností mezi školami navzájem (díky partnerství, spolupráci a výměně zkušeností mezi školami navzájem v oblasti ověřování odborných kompetencí při výuce dle inovovaného ŠVP dojde ke zvýšení kvality v současném vzdělávání)
  • vytváření podmínek pro implementaci školních vzdělávacích programů ve školách a školských zařízeních
  • podpora pracovníků škol a školských zařízení zapojených do inovace ŠVP
  • kvalitní příprava pracovníků škol pro inovaci používaných vzdělávacích metod a forem
  • umožní žákům ucházet se o mezinárodní diplom
  • inovace a modernizace současného vzdělávacího programu škol za účelem zvýšení konkurenceschopnosti absolventů na českém, ale i zahraničním trhu práce, zvýšení konkurenceschopnosti škol pří získávání uchazečů o vzdělávání
  • rozvoj znalostí, dovedností a schopností žáků, které aktuálně vyžaduje trh práce pro výkon profese na úrovni středního managementu v obrech cestovní ruch a hotelnictví
  • efektivní příprava žáků na zkoušky pro získání mezinárodního diplomu potvrzujícího kompetence v cestovním ruchu a gastronomie
  • inovace a modernizace vzdělávacího programu škol za účelem zvýšení konkurenceschopnosti absolventů na českém trhu práce a také pro možnost získání práce v oboru i v dalších zemích EU (inovace proběhne zapracováním pěti modulů odborného textu pro výuku do školního vzdělávacího programu)
Více

Rozvoj kompetencí dospělých v hotelnictví a cestovním ruchu pro Evropu

21. 11. 2018

Obsah projektu spočívá ve vytvoření kurzu pro dospělé a e-learningového kurzu, který bude vycházet z inovovaných Školních vzdělávacích programů partnerských škol a bude obsahovat pět modulů Hotelnictví a cestovního ruchu. První aktivita zahrnuje vytvoření základního obsahu kurzu, v další části budou lektoři z partnerských škol proškoleni v oblasti andragogiky, psychologie a komunikace a budou připraveni pro vzdělávání dospělých. V neposlední řadě budou vytvořeny kompletní studijní materiály a e-learningový kurz.Projekt zahrnuje také pilotní ověření kurzu a sdílení zkušeností partnerů, které umožní finální úpravy kurzu tak, aby byl kvalitní a připraven pro realizaci.

Více

Rovná cesta

21. 11. 2018

ŽADATEL

Okresní hospodářská komora Liberec,
Rumunská 655/9
460 01 Liberec 1

PROJEKT

Cestou rovných příležitostí k podnikání a práci v Libereckém kraji
Období realizace projektu: 1. 11. 2012 – 31. 10. 2014
Název operačního programu: OP Lidské zdroje a zaměstnanost

OBSAH PROJEKTU

Cílem projektu ROVNÁ CESTA je podpořit rovné příležitosti žen a mužů na trhu práce v Libereckém kraji, a to prostřednictvím osvěty zaměstnavatelů a veřejnosti, zvýšením informovanosti žen o možnostech dalšího vzdělávání, podporou sebezaměstnání žen či vyhledáním vhodných pracovních míst.
Součástí projektu je komplexní kariérová diagnostika zapojených žen, zaměřená na volbu profesní dráhy, změnu zaměstnání či kvalifikace, další vzdělávání a návrat do pracovního procesu. V dalším kroku podpoříme sebezaměstnání žen formou komplexního poradensko-vzdělávacího programu pro začínající podnikatelky. Nedílnou součástí projektu je také osvěta, která zvýší informovanost o rovných příležitostech na trhu práce a genderových aspektech pracovního upatnění.

Cílová skupina

Dlouhodobě nezaměstnané ženy, ženy ohrožené nezaměstnaností a ženy starší 50 let.

Více

Firmičky

21. 11. 2018

„Partnerství škol a zaměstnavatelů pro rozvoj podnikavosti“ (CZ.1.07/1.1.00/54.0073)

Od září 2014 do července 2015 bude na OHK v Liberci probíhat projekt „PARTNERSTVÍ ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ PRO ROZVOJ PODNIKAVOSTI“ (CZ.1.07/1.1.00/54.0073) ve spolupráci s Libereckým krajem a 24 základními a středními školami v Libereckém kraji. Projekt je financovaný z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR.

Cílem projektu je metodické nastavení výchovy podnikavosti ve školách a to formou školících minipodniků. Jedná se o tzv. cvičné firmičky chráněné prostředím školy za podpory metodiků, facilitátorů, pedagogů a mentorů ze skutečného podnikatelského prostředí. Klíčovými prvky projektu jsou posilování podnikatelských znalostí a dovedností, nastavení komunikace, podpora tvořivosti a inovativnosti.

Školní minipodniky budou vedeny hravou formou, ale s aspekty fungování realistické firmy. Správným seskládáním vznikne zárodek minipodniku, ale především dojde k rozvoji a posilování klíčových kompetencí vedoucích k podnikavosti.

Pro žáky bude přínos projektu především v:

  • posílení podnikatelských dovedností
  • nastavení komunikace a spolupráce mezi reálným podnikatelským prostředím a školami
  • zkušenostní učení
  • podpoře tvořivosti, inovativnosti a iniciativnosti
  • nepohrdání některými druhy zaměstnání a pozitivnímu vnímání zejména řemesel a některých technických oborů
  • setkání s odborníky z praxe

Projekt si klade za cíl zlepšení postojů mladé generace ke vzdělávání, ke své škole, ale i k jednotlivým profesím. Inovativním prvkem bude nastavení spolupráce mezi školami a firmami v Libereckém kraji. Firmy a školy se naučí spolu komunikovat, naslouchat svým potřebám, definovat své zájmy. Naším plánem bylo aby si žáci dokázali představit co budou „vyrábět“ a co k tomu budou potřebovat – tedy „od nápadu k výrobku“.  Také dojde ke spolupráci a kooperaci mezi stupni základních škol, středních škol různého zaměření a firmami různého zaměření. Důležitý je i aspekt zapojení škol se studenty se zdravotním handicapem.

Seznam zapojených škol:

Česká Lípa
ZŠ Dubá
ZŠ a MŠ Klíč
ZŠ Partyzánská
ZŠ Č. Lípa, Pátova
ZŠ Slovanka
ZŠ Stružnice
ZŠ a MŠ Zákupy
Jablonec nad Nisou
ZŠ Liberecká 31, Jablonec n.N.
ZŠ Rádlo
ZŠ Sportovní Tanvald
SPŠ technická, Belgická 4852, Jablonec n.N.
ZŠ Aloisina výšina
SOŠ Jablonecká
ZŠ Lesní
ZŠ a MŠ Mníšek
ZŠ Na Výběžku
ZŠ Pro tělesně postižené
ZŠ a MŠ Raspenava
ZŠ Sokolovská
SŠ strojní, stavební a dopravní Liberec
Semily
ZŠ J. Masaryka Harrachov
ZŠ Košťálov
SŠ Lomnice nad Popelkou
SZŠ Turnov

Více

Efekta

21. 11. 2018

ŽADATEL:

Okresní hospodářská komora Liberec,
Rumunská 655/9
460 01  Liberec 1

PROJEKT:

Inovacemi k efektivitě sytému dalšího vzdělávání v Libereckém kraji, CZ.1.07/3.2.01/04.0037

Období realizace projektu: 1. 10. 2012 – 30. 9. 2014

Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

OBSAH PROJEKTU:

Projekt EFEKTA se zaměřuje na vzdělávání zaměstnanců firem v Libereckém kraji v souladu s jejich aktuálními požadavky. Cílem projektu je vytvořit nový ucelený a pružný systém dalšího vzdělávání, který bude reflektovat aktuální požadavky zaměstnavatelů, potažmo jejich zaměstnanců, a přizpůsobí se časovým možnostem účastníků.

Vytvořený systém vzdělávání bude založen na implementaci kombinovaného stylu učení a elektronického vzdělávání, společně s efektivním vedením metodou coachingu a ukotvení poznatků do praxe pomocí mentoringu.

V rámci projektu budou vytvořeny celkem 3 vzdělávací programy a jejich metodiky, které se zaměří na tato témata:

  1. Rozvoj odborné jazykové způsobilosti v cizím jazyce s důrazem na profesní zaměření
  2. Rozvoj informační gramotnosti v oblasti legislativy
  3. Rozvoj měkkých dovedností

Vstup do e-learningu: www.efekta-vzdelavani.cz

Více

Adapta II

21. 11. 2018

1. 1. 2013 bylo zahájeno pokračování předchozího úspěšného projektu „Vzděláváním k vyšší adaptabilitě zaměstnanců ohrožených restrukturalizací v Libereckém kraji“.

KOHO HLEDÁME?

Stejně jako v předchozím projektu hledáme uchazeče, kteří byli propuštěni z organizačních důvodů podle §52, či jim skončila pracovní smlouva na dobu určitou.

UCHAZEČŮM ZAJISTÍME

1. řadu kursů  – o jejich absolvování získají účastníci osvědčení

Příprava na další profesní vzdělávání – prostřednictvím kontaktních setkání budou účastníci seznámeni s možností absolvování jedné nebo více klíčových aktivit a budou podepsány smlouvy o začlenění do aktivit projektu.
Kariérové poradenství – cílem je zvýšení uplatnitelnosti, adaptability a konkurenceschopnosti účastníků na pracovním trhu, rozvoj informační gramotnosti spojené s orientací na trhu práce, zpracování osobnostního portfolia, sociální dovednosti a zásady verbální a neverbální komunikace, prezentace a sebeprezentace při kontaktu se zaměstnavateli, pracovně-právní gramotnost, finanční a ekonomická gramotnost.
Individuální poradenství.
Pracovní diagnostika.
Soft skills – program bude zahrnovat moduly „Komunikační dovednosti“ a „Transakce v komunikaci“, „Interpersonální dovednosti“, „Tým a týmová spolupráce“, „Posilování proaktivního myšlení“, „Sebereflexe a sebekritika“, „Řešení konfliktů a krizí“.
IT kursy – zefektivnění a zrychlení práce na PC, prohloubení znalostí v programech Word a Excel, práce s dalšími dokumenty a šablonami ve Wordu, spojování tabulek, zadávání vzorců a funkcí v programu Excel, vkládání tabulek a grafů apod.
Zprostředkování pracovního uplatnění a jeho podpora – poskytování poradenského a personálního servisu při zprostředkování pracovního uplatnění účastníkům projektu a zaměstnavatelům.
2. proplacení cestovného a stravného po dobu kursů

Novým zaměstnavatelům nabízíme refundace mzdy po dobu 6 měsíců.

Více
Načíst další

Kde nás najdete?

kde
Mrštíkova 399/2a
460 07 Liberec (Areál Werk)
GPS 50.762662,15.051439

Kontakty

contact
+420 485 100 148
INFO@OHKLIBEREC.CZ
ID dat. schr.: ppeachf
IČ: 48289027
DIČ: CZ48289027

Podrobné kontakty

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. Více informací.

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít